Reklama
Reklama

Prawo i Sprawiedliwość jest skłonne ograniczyć zakaz handlu w niedzielę

fot. AlbanyColley/pixabay/CC0
fot. AlbanyColley/pixabay/CC0

Nie widać końca kontrowersji wokół zakazu handlu w niedzielę. Okazuje się, że strona rządowa nie wyklucza korekty obowiązujących przepisów.

Na początku roku pisaliśmy o dwóch analizach przygotowanych przez Biuro Analiz Sejmowych.Z analiz wynika, że negatywne skutki zakazu odczuli przede wszystkim najmniejsi przedsiębiorcy, którzy w założeniach mieli być beneficjentami ustawy. Z wyników badań ma też wynikać, że wzrasta liczba Polaków, którzy są niezadowoleni z zakazu, a to według analityków BAS może mieć wpływ na wybory przy urnie wyborczej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Szybko okazało się, że PiS wstrzymał prace nad nowelizacją ustawy, która miała między innymi ograniczyć działanie sklepów jako placówki pocztowe. Potwierdził to Janusz Śniadek - Projekt nie będzie procedowany na tym posiedzeniu Sejmu i na lutowym chyba też nie - mówił poseł PiS i sprawozdawca projektu.

Rosnący sprzeciw wobec zakazu handlu pokazują też kolejne badania. Rzeczpospolita przytacza badania Maison&Partners dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, z których wynika, że od listopada liczba osób popierających zakaz handlu spadła o 3 pkt procentowe. Zakaz popiera zaledwie 28% badanych.

Teraz sprawę skomentowała na antenie RMF FM Jadwiga Emilewicz -Jeśli właściciele małych sklepów jasno zakomunikują, że dla nich istotne jest rozszczelnienie tego systemu i model obowiązujący w ubiegłym roku był wystarczający, jeśli takie analizy byłyby jednoznaczne, to wówczas jest możliwa korekta ustawowa - skomentowała minister przedsiębiorczości i technologii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro