Reklama

Lech Poznań planuje wymianę murawy na swoim stadionie

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Stan murawy na Stadionie Poznań pozostawiał w ostatnich tygodniach wiele do życzenia.

Przy okazji niedawnego spotkania ze Śląskiem Wrocław płyta boiska daleko była od ideału i nie ułatwiała zawodnikom rywalizacji.

Stan trawy to przy Bułgarskiej doskonale znany temat. Konstrukcja stadionu mocno utrudnia utrzymanie jej w odpowiedniej kondycji, a klub wydaje spore środki choćby na specjalistyczne lampy.

Wkrótce sytuacja powinna jednak ulec poprawie. - Decyzja o wymianie nawierzchni stadionowego boiska zapadła już jakiś czas temu, jednak z ostatecznym ogłoszeniem jej wstrzymaliśmy się do momentu rozegrania ostatniego meczu. Gdyby nie koncert, który odbędzie się 27 grudnia przy Bułgarskiej i będzie w nim uczestniczyło ponad 30 tysięcy widzów, mogłaby się odbyć znacznie wcześniej. W tej sytuacji pierwszym możliwym terminem był początek przyszłego roku - tłumaczy na łamach oficjalnej strony klubu Łukasz Borowicz, rzecznik Kolejorza.

Greenkeeperzy planują wymianę nie tylko trawy, ale całego podłoża. To ma ułatwić utrzymanie murawy w odpowiedniej kondycji.

Dokładna data rozpoczęcia prac uzależniona będzie od warunków pogodowych, podobnie jak źródło zakupu trawy: może ona pochodzić zarówno z Polski, jak i spoza naszego kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro