Reklama
Reklama

Pracownicy fermy norek w Masanowie skazani za znęcanie się nad zwierzętami

fot. Otwarte Klatki
fot. Otwarte Klatki

Dwaj mężczyźni oskarżeni o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad norkami usłyszeli wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Sprawa tocząca się od roku w ostrowskim sądzie rejonowym jest pokłosiem akcji przeprowadzonej przez jednego z aktywistów poznańskiej organizacji pozarządowej Otwarte Klatki. Działacz stowarzyszenia zatrudnił się w fermie spod Ostrowa Wielkopolskiego, by udokumentować dramatyczną sytuację zwierząt hodowanych na futro. Zebrane w ten sposób materiały - m.in nagrania z uderzaniem zwierzęciem o ścianę - przyczyniły się do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, a w konsekwencji też rozpoczęcia postępowania sądowego.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Po trwającym rok procesie, obaj pracownicy fermy zostali skazani za znęcanie się nad zwierzętami i znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Jeden z nich został skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, drugiemu zasądzono wyrok roku więzienia, w zawieszeniu na dwa lata. Obaj skazani mają też zapłacić pod 2 tysiące zł na rzecz schroniska dla zwierząt pod Ostrowem. Wyrok nie jest prawomocny.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro