Reklama
Reklama

Walka z dopalaczami: zabezpieczono 15 kilogramów śmiercionośnych środków

fot. CBŚP

Stróże prawa cały czas usiłują walczyć z handlem tzw. dopalaczami.

Te niebezpieczne środki w ostatnich dniach znów są na czołówkach mediów. Sugeruje się m.in., że były przyczyną śmierci 24-latka w Ostrowie Wielkopolskim.

Akcję wymierzoną w handel zakazanym towarem przeprowadzili funkcjonariusze CBŚP z Kalisza, Warszawy i Rzeszowa.

- Działania zostały przeprowadzone w minionym tygodniu na terenie województwa wielkopolskiego i podkarpackiego. Policjanci CBŚP zatrzymali wówczas trzy osoby, tj.: 32-letniego mieszkańca Kalisza oraz dwóch mieszkańców okolic Rzeszowa (33 l. i 25 l), którym w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wlkp. ogłoszono zarzuty dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu ponad 44 kilogramów szkodliwych substancji. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - wyjaśniła kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

W sumie zabezpieczono 15 kilogramów dopalaczy. To substancje psychoaktywne, mogące spowodować m.in. zawał serca, udar mózgu, śpiączkę, niewydolność nerek, wątroby, rozpad mięśni, a nawet doprowadzić do śmierci. Do Polski trafiły z zagranicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro