Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy znaleźli winnego zanieczyszczenia Krzyżanki

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Strażnikom miejskim udało się znaleźć osobę odpowiedzialną za zanieczyszczenie rzeki Krzyżanka.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o interwencji funkcjonariuszy Eko Patrolu, związanej z niepokojącym stanem tego niewielkiego cieku wodnego, mającego swoje ujście do Jeziora Kierskiego.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

- Wtedy też strażnicy Eko Patrolu ustalili, że nieczystości do strumienia wypływały z kolektora burzowego, a to oznaczało, że musiały dostać się wraz z deszczówką odprowadzaną z jezdni - mówił Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Strażnicy wytypowali nieruchomości w rejonie Krzyżanki, na których znajdują się bezodpływowe zbiorniki ścieków. Kontrolę przeprowadzono na kilkunastu posesjach. - Upór i dociekliwość strażników Eko Patrolu opłaciły się - w trakcie prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili przepełnione szambo, z którego nadmiar fekaliów ściekał w kierunku jezdni, a tam dostawał się do studzienki i dalej kanalizacją burzową do strumienia Krzyżanki - wyjaśnił Przemysław Piwecki.

Właściciel terenu został ukarany kilkoma mandatami karnymi. Nieprawidłowości dotyczyły m.in. przepełnionego szamba, a także umowy i rachunków dotyczących wywozu nieczystości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro