Reklama

Urzędniczce z Szamotuł obniżono pensje. Bo spóźniła się... dwie minuty

fot. twitter.com/broerkonijn67
fot. twitter.com/broerkonijn67

Burmistrz Szamotuł domaga się obniżki pensji urzędniczki, która spóźniła się do pracy dwie minuty.

Pismo pojawiło się w serwisie Twitter w poniedziałek, a umieścił je znajomy ukaranej urzędniczki -A tymczasem moja kumpela otrzymała od pracodawcy liścik miłosny. W Szamotułach nie pi***olą w tańcu. Za konkretne przewinienie, konkretna kara. Burmistrz i zastępca muszą mieć IQ pantofelka - napisał użytkownik Broerkonijn, który zamieścił zdjęcie pisma przesłanego przez wiceburmistrza Dariusza Wachowiaka do Wydziału Finansowo - Budżetowego Urzędu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z pisma dowiadujemy się, że zostało ono wysłane z upoważnienia burmistrza -Na podstawie art. 87 par. 7 Kodeksu pracy, zwracam się z uprzejmą prośbą o odliczenie p. Katarzynie z wynagrodzenia za pracę w miesiącu kwietniu 2018 r. kwoty wypłaconej w poprzednim terminie płatności, za okres nieobecności w pracy, za którą pracownik nie zachował prawa do wynagrodzenia, w ilości 2 minuty - pisze wiceburmistrz.

Interwencję w sprawie podjął portal wp.pl. Dziennikarze chcieli porozmawiać z autorem pisma, ale dowiedzieli się, że nie jest dostępny. Pytania trafiły więc do wydziału promocji urzędu, a ten sprawę zbagatelizował -Informujemy, że w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły funkcjonuje elektroniczna ewidencja czasu pracy, a czas pracy poszczególnych pracowników ustalany jest na podstawie rejestracji wejść i wyjść za pomocą indywidualnych kart elektronicznych przypisanych poszczególnym pracownikom. Zgodnie z art. 80 kodeksu pracy wynagrodzenie przysługuje pracownikowi za czas wykonywania pracy. W przypadku ustalenia niedoboru czasu pracy, za czas niewykonywania pracy wynagrodzenie pracownika ulega odpowiedniemu obniżeniu. Zasady te dotyczą wszystkich pracowników zatrudnionych w naszym Urzędzie, zgodnie z obowiązującym regulaminem pracy. Pracownikom znany jest obowiązek przestrzegania czasu pracy i reguły jego ustalania, które dotychczas nie wzbudzały żadnych kontrowersji - poinformował portal wp.pl Rafał Stachowiak z zespołu promocji w urzędzie.

Nie wiadomo, jaka kwota zostanie potrącona z wynagrodzenia urzędniczki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro