Reklama
Reklama

Magda Gessler znów w Poznaniu: zmieniła nazwę "Czerwonemu Kapturkowi" i lokal przestał przynosić straty

Magda Gessler, zdjęcie ilustracyjne | fot. PAP / Stach Leszczyński

W czwartkowy wieczór stacja TVN wyemitowała odcinek "Kuchennych rewolucji" przedstawiający metamorfozę jednego z poznańskich lokali.

"Czerwony kapturek" był knajpką prowadzoną przez Dorotę, mająca wsparcie w partnerze i swoich synach. Lokal przynosił jednak straty, na pomoc wezwano więc Magdę Gessler.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Pierwsze wrażenie nie było pozytywne. Znana restauratorka narzekała m.in. na brak wentylacji i przypalony gulasz. Nie omieszkała również skomentować bałaganu w kuchni i jej zdaniem aroganckiej postawy właścicielki.

Sama rewolucja przebiegła bez większych zgrzytów. Pani Dorota i jej współpracownicy zastosowali się do rad Magdy Gessler, nazwę lokalu zmieniono na "Bistro kotlet" i to właśnie tradycyjny schabowy stał się wizytówką restauracji. Powrót po kilku tygodniach okazał się udany: właścicielka przyznała, że liczba klientów znacznie się zwiększyła, podobnie jak obroty.

To kolejna rewolucja w stolicy Wielkopolski. Wcześniej metamorfozy przeszły m.in. "Lizawka" czy "Bar Metka". Szerokim echem odbił się odcinek realizowany w Swarzędzu, podczas którego właściciele zrezygnowali z udziału w programie, a jakiś czas później lokal wystawiono na sprzedaż. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro