Reklama
Reklama

Spowodował wybuch w kamienicy na Sołaczu. Spędzi rok w więzieniu?

Skutki wybuchu | fot. Kuba Frąckowiak
Skutki wybuchu | fot. Kuba Frąckowiak

Łukasz P., który w czerwcu 2015 roku doprowadził do wybuchu w budynku wielorodzinnym na Sołaczu, może trafić do więzienia na rok.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca 2015 roku około 2.00 w nocy w budynku przy ulicy Michała Drzymały 8. W wyniku wybuchu ucierpiało 4-letnie dziecko, a także dwóch mężczyzn. Początkowo podawano, że do wybuchu doszło po odłączeniu się instalacji gazowej od kuchenki w jednym z mieszkań.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W toku prowadzonego postępowania okazało się, że 23-letni mieszkaniec budynku, który najbardziej ucierpiał w wyniku wybuchu, próbował popełnić samobójstwo. Chciał zatruć się gazem, dlatego rozszczelnił instalację. Ulatniający się gaz zapalił się i doszło do wybuchu.

Już w 2015 roku, po opuszczeniu szpitala, 23-letni Łukasz P. trafił do aresztu. Wcześniej postawiono mu zarzut spowodowania katastrofy. Za kratami był 2 miesiące. Jak przypomina Głos Wielkopolski, latem 2017 roku zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie. Mężczyznę skazano na rok więzienia, a dodatkowo nakazano mu oddanie ponad 100 tysięcy złotych ZKZL-owi (za uszkodzenia w budynku) oraz blisko 100 tysięcy złotych ubezpieczycielowi.

Obrońca Łukasza P. odwołał się od wyroku. We wtorek odbyła się rozprawa apelacyjna, ale oskarżony i jego obrońca nie pojawili się w sądzie. Prokuratura domaga się utrzymania wyroku w mocy. Sąd wyda wyrok w środę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro