Reklama
Reklama

Tragedia na Dębcu: pies uratowany z gruzowiska nie przeżył

fot. Schronisko dla zwierząt / Facebook
fot. Schronisko dla zwierząt / Facebook

Mimo starań pracowników schroniska dla zwierząt, psa nie udało się uratować.

Pod gruzami zawalonej kamienicy na Dębcu spędził ponad dobę. Uratowano go około 10.00 w poniedziałek. Szczekał i "prosił" pracujących w tym miejscu strażaków, by go wyciągnęli. Operacja się udała, a zwierzę przetransportowano do schroniska przy ul. Bukowskiej, gdzie otrzymało niezbędną pomoc.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Cały czas walczymy o życie Mikiego - psa, który ocalał w wybuchu kamienicy na Dębcu i spędził dobę pod jej gruzami. Dogrzewamy go, dajemy mu leki przeciwbólowe i kroplówki. Rokowania nadal są ostrożne - informowało we wtorek schronisko.

W czwartek pracownicy schroniska przekazali złą wiadomość. - Żegnaj, Piesku. Nie dałeś rady. Robiliśmy, co było w naszej mocy, aby Ci pomóc. Biegaj za Tęczowym Mostem, tam jest bezpiecznie.

Przypomnijmy, że w ruinach zawalonej części kamienicy na Dębcu znaleziono zwłoki pięciu osób. 21 osób zostało rannych w wyniku wybuchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro