Reklama
Reklama

Po wypadku na Królowej Jadwigi: "samochody tam nie jadą, a fruwają"

Poranny wypadek na ul. Królowej Jadwigi | fot. Joanna

Trzeba przyznać, że przekraczanie prędkości na prostym odcinku ulicy Królowej Jadwigi to codzienność.

Przed 10.00 kierowca Audi zginął w wypadku na wysokości biurowca Maraton na ulicy Królowej Jadwigi. Choć obecnie okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja, nieoficjalnie mówi się, że samochód poruszał się ze zbyt dużą prędkością.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Dlaczego w tym miejscu nie ma fotoradaru - pyta nasz czytelnik Aleksander. - Rano wysiadając z tramwaju na przystanku, ogarnia mnie groza. Samochody tam nie jadą, one fruwają, prędkość tam przekracza z pewnością 100 km/h lub oscyluje w tych granicach, mimo że przecież jest to centrum miasta. Jestem pewny, że jeśli nadal policja będzie tam codziennie łapać pieszych, a kierowcy pozostaną tam całkowicie bezkarni, mimo że mijają najbardziej zatłoczone miejsce w Poznaniu, dojdzie tam do gigantycznej katastrofy w ruchu lądowym, bo miejsce to przypomina w sposób ewidentnie oczywisty autostradę. Skandalem jest to, że można tam jechać ile fabryka dała, a policja łapie tylko i wyłącznie pieszych już od wielu lat. To jest skrajnie niesprawiedliwe i skrajnie nielogiczne. Oby ktoś się w porę zastanowił, czy jest to dobre miejsce na rajdy samochodowe. Kierowcom po zapaleniu się zielonego światła na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi / Półwiejska włącza się jakiś szatański tryb jazdy, gaz do dechy. Oby nigdy nie kosztowało to ludzkich żyć z chodnika czy przystanku - dodaje.

Lidia Dudziak, szefowa Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta przyznaje, że na najbliższym posiedzeniu komisji poruszona zostanie kwestia bezpieczeństwa na tej ulicy. - Poprosimy policję, by przedstawiła swoje dane na temat zdarzeń w tym rejonie. Będziemy się temu przyglądać i analizować. Jeśli jest coś, co można zrobić, by poprawić sytuację, na pewno to zrobimy - zapowiada.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro