Reklama
Reklama

Mężczyzna zmarł w radiowozie. Jest śledztwo prokuratury

zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Oborniki
zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Oborniki

Do zdarzenia doszło 4 stycznia na terenie Obornik.

Policjanci z Obornik 4 stycznia zatrzymali do wytrzeźwienia Rafała K. Mężczyzna znajdował się na terenie klatki schodowej jednego z budynków. Był w stanie upojenia alkoholowego. - Przewożono go do izby przyjęć miejskiego szpitala, w celu przeprowadzenia badań stanu zdrowia przed osadzeniem w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Podczas drogi, w radiowozie, Rafał K. zasłabł - wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Z wiedzy prokuratury wynika, że policjanci natychmiast zaczęli udzielać pomocy mężczyźnie - rozpoczęli reanimację. Kontynuowano ją także w izbie przyjęć szpitala. Mimo to mężczyzna zmarł. - Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny zwłok z udziałem biegłego z medycyny sądowej oraz oględziny radiowozu, w którym przewożono Rafała K. W radiowozie nie ujawniono żadnych śladów biologicznych, wydzielin i wydalin ludzkich - dodaje.

Przeprowadzono sekcję zwłok. Jej wyniki wskazują, że do śmierci Rafała K. nie przyczyniły się osoby trzecie. Sprawę wyjaśnia jednak prokuratura. - Ostateczna opinia co do przyczyny zgonu zostanie wydana po przeprowadzenia dodatkowych badań m.in. badań histopatologicznych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro