Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki: pacjenci leżą na korytarzach

fot. czytelniczka
fot. czytelniczka

O trudnej sytuacji na Oddziale Neurologicznym poinformowała nas pacjentka.

Między innymi we wtorek część pacjentów z problemami neurologicznymi Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej musiała leżeć w łóżkach na... szpitalnym korytarzu. - Są osoby, które leżą tam w pampersach, muszą być przebierane i to wszystko dzieje się na korytarzu - mówi Edyta Pruszyńska-Strugarek, która przebywała na oddziale pięć dni.

Skąd taki problem? Na oddziale dostępnych jest 35 miejsc. Obecnie przebywa tam więcej osób - aż 52 pacjentów. Z konieczności łóżka wystawiono więc również na korytarz. Władze szpitala mówią wprost - sytuacja jest zła. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni konieczne było przyjęcie na oddział 36 pacjentów. Wszyscy dostali się na oddział z SOR-u. To zmusiło lekarzy do wstrzymania przyjęć planowych.

Według władz szpitala, to przeciążony SOR powoduje problemy na innych oddziałach. O sprawie informowano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Wyjaśnialiśmy, że nie mamy wolnych łóżek, że pacjentów powinno się kierować do innych szpitali. Ale bez rezultatu- mówi Konrad Napierała, rzecznik szpitala przy ul. Lutyckiej.

Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego zaznacza, że w przypadku zagrożenia życia prawem pacjenta jest transportowanie go do najbliższego szpitala, a nie do tego, w którym akurat obłożenie jest mniejsze. - Każda minuta, każda sekunda, ma kolosalne znaczenie - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe warunki na drogach, autobusy zmieniają trasy
2℃
-4℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro