Reklama
Reklama

Przyjechali na mecz Lecha Poznań i się zgubili. Pomogli strażnicy miejscy

fot. Tomasz Szwajkowski

Dwoje 11-latków z Trzemeszna nie mogło trafić do wycieczkowego autobusu.

Na niedzielny mecz Lecha Poznań z Cracovią Kraków do Poznania przyjechało wiele zorganizowanych wycieczek z całego województwa. Wśród nich była grupa dzieci z Trzemeszna. - Opuszczając stadion, w tłumie kibiców, dwoje 11-latków przypadkowo odłączyło się od wycieczki i nie mogło trafić do autobusu. Jeden z kibiców doprowadził dziewczynkę, która się zgubiła, do strażników miejskich - wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


O sprawie natychmiast poinformowano policję. - Ponieważ było bardzo zimno i padał śnieg, dziewczynkę odprowadzono do radiowozu. Idąc w kierunku samochodu strażnicy usłyszeli inne płaczące dziecko. Okazało się, że był to drugi uczestnik wycieczki z Trzemeszna, który odłączył się od wycieczki - dodaje.

Dzieci wpuszczono do radiowozu, gdzie dostały ciepłą herbatę. W tym czasie funkcjonariusze znaleźli na parkingu dla autobusów opiekunów wycieczki z Trzemeszna. 11-latkowie trafili do swojej grupy i bezpiecznie wrócili do domu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro