Reklama
Reklama

Rogalowa awantura w Wągrowcu! Lokalny portal zarzucił cukierni, że sprzedaje podrabiane rogale świętomarcińskie

fot. Mateusz Kina

11 listopada w Poznaniu nie może obejść się bez rogali. Dziś ta tradycja sięga również poza Poznań, a w Wągrowcu stała się nawet przyczyną medialnej awantury.

Tradycja wypieku Rogali Świętomarcińskich sięga połowy XIX wieku, a dziś rogal wpisany jest na listę tradycyjnych produktów i cukiernie, które chcą wypiekać tradycyjne pieczywo muszą zdobyć certyfikatKapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Jak się okazało, stało się to przyczyną awantury w Wągrowcu -Cukiernia Zborowscy sprzedaje rogale pod nazwą "Rogal Świętomarciński" bez certyfikatu. Rogale są beznadziejne i drogie, Zborowscy okłamują klientów - napisała czytelniczka Portalu WRC.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Dziennikarze portalu postanowili sprawę wyjaśnić, ale cukiernia początkowo bagatelizowała sprawę, a nawet zmieniła nazwę sprzedawanych rogali na Matcińskie. Dziś do redakcji wągrowieckiego portalu dotarł certyfikat wystawiony dla wspomnianej cukierni, ale... nie jest to certyfikat wystawiony przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. Na liście certyfikowanych cukierni, którą można znaleźć w Internecie,nie ma wspomnianej firmy. Oznacza to, że certyfikat został prawdopodobnie wydany w ostatnich dniach i cech nie zdążył umieścić cukierni na swojej liście.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro