Reklama
Reklama

Wolność Poznań o zalanej Wartostradzie: "pamiętajcie o tym za rok przy wyborach!"

Zdjęcie z ubiegłego tygodnia | fot. Artur
Zdjęcie z ubiegłego tygodnia | fot. Artur

Temat zalanej Wartostrady wzbudza spore zainteresowanie poznaniaków. Do dyskusji włączyła się partia Janusza Korwin-Mikkego Wolność.

Na facebookowym profilu poznańskiej Wolności pojawiło się krótkie nagranie przedstawiające zalane fragmenty Wartostrady. - Poznańska Wartostrada - kolejna źle wykonana inwestycja! Po kilku dniach opadów deszczu jest całkowicie nieprzejezdna! Poznaniacy, pamiętajcie o tym za rok przy wyborach - grzmią członkowie Wolności. Dodatkowo pytają, czy Wartostrada przetrwa zimę i... wiosenny remont. Dopytują też, czy za ten remont z własnych pieniędzy zapłaci prezydent Jacek Jaśkowiak.

Tymczasem miasto i Poznańskie Inwestycje Miejskie od początku podkreślają, że projekt przygotowano w miejscu, w którym zalania ze względu na podnoszący się poziom wody w Warcie mogą okresowo występować. Trasa ma być na taką ewentualność przygotowana i nie powinna wymagać większych napraw po ustąpieniu wysokiej wody. Naszą Wartostradę porównywano do bulwarów np. w Paryżu nad Sekwaną. Są one regularnie zalewane przez wodę z rzeki i nikogo to nie dziwi.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o rowerzystach, którzy mimo zalania trasy, poruszają się nią na rowerach. PIM tłumaczyły, że przy Wartostradzie stanęły znaki informujące o wysokim stanie wody w rzece i o częściowym zalaniu drogi. Zamykanie zalanych fragmentów nie jest planowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro