Reklama
Reklama

Ksiądz-kulturysta upomniany przez biskupa. "Wywołałem zgorszenie wiernych, za co ich przepraszam i proszę o wybaczenie"

fot. Facebook Trener Ksiądz

W ciągu kilku ostatnich godzin w Internecie zrobiło się głośno o księdzu, który uprawia kulturystykę. Aktywność księdza nie spodobała się jego biskupowi, a sam ksiądz za pośrednictwem diecezjalnej strony przeprosił wiernych za zgorszenie, którego stał się przyczyną.

Ksiądz Artur Kaproń ma 42 lata, a na siłownię zaczął chodzić w wieku 16 lat. Ostatnio wziął udział wMistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, na których zajął czwarte miejsce i to właśnie o zdjęciach z tej imprezy zrobiło się głośno w Internecie. Informacje o nietypowej aktywności księdza dotarły do biskupa diecezji legnickiej, który postanowił upomnieć kapłana.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Oświadczenie księdza-kulturysty pojawiło się na stronie diecezji -Oświadczam, że zrozumiałem swój błąd polegający na tym, że udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Mrozach oraz jego upublicznieniem w mediach wywołałem zgorszenie wiernych, za co ich przepraszam i proszę o wybaczenie. Otrzymałem kanoniczne upomnienie od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, które pozwoliło mi na dodatkowe przemyślenie swojego postępowania. Jednocześnie pragnę sprostować informację jakoby Ksiądz Biskup wyraził zgodę na mój udział w wyżej wymienionych Mistrzostwach - napisał ksiądz Kaproń.

W środowisku kulturystów ksiądz ma pseudonim Padre Arturo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro