Reklama
Reklama

Opóźnienie maratonu: organizatorzy przepraszają i czekają na raporty

Zawodnicy czekający na starcie fot. Aguska
Zawodnicy czekający na starcie fot. Aguska

Sporo kontrowersji wywołało opóźnienie startu 18. PKO Poznań Maratonu, spowodowane błędami w zabezpieczeniu trasy.

O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj. Policja miała spore zastrzeżenia m.in. do infrastruktury czy zbyt małej liczby pracowników służb informacyjnych. Ponadto część ochroniarzy nie znała języka polskiego, a jeden z nich był pijany.

Organizatorzy imprezy wydali komunikat, w którym zapowiedzieli podjęcia kroków mających na celu wyjaśnienie sprawy.

- Pierwsze spływające do nas informacje pokazują, że Wielkopolska Policja była zmuszona do przeprowadzenia kolejnego odbioru trasy, co przełożyło się na ostateczne opóźnienie startu zawodów. Wątpliwości Wielkopolskiej Policji dotyczącej zabezpieczenia wykonanego przez firmę Victory musiały być zweryfikowane przez Organizatorów 18. PKO Poznań Maratonu. Najważniejsze dla Organizatorów jest zapewnienie maksymalnego zabezpieczenia zdrowia i życia Uczestników, co pokazywaliśmy w ostatnich siedemnastu edycjach poznańskiej imprezy biegowej - informują organizatorzy.

Wyjaśnienie sprawy możliwe będzie po uzyskaniu pełnych raportów od firmy odpowiedzialnej za zabezpieczenie imprezy oraz policji. - W związku z zaistniałą sytuacją pragniemy przeprosić wszystkich uczestników za utrudnienia i niedogodności spotkane na starcie zawodów - kończą organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro