Reklama
Reklama

Jechał autostradą A2 pod prąd! Bo nie miał pieniędzy na opłatę za przejazd

fot. ITD
fot. ITD

Dwoje dorosłych oraz pięcioro dzieci podróżowało samochodem, który został zatrzymany do kontroli drogowej na autostradzie A2 w rejonie Konina. Samochód poruszał się autostradą pod prąd.

Samochód z przyczepą jadący pod prąd autostradą A2 zauważyli w minioną środę inspektorzy ITD -Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli drogowej pojazd stwarzający realne zagrożenie w ruchu na pasie awaryjnym, przy bramie wyjazdowej z autostrady. Samochodem tym podróżowało dwoje dorosłych obywateli Niemiec wraz z pięciorgiem małych dzieci. Kierowca skrajnie niebezpieczne zachowanie tłumaczył tym, że nie posiadał pieniędzy na uiszczenie opłaty za przejazd autostradą i chciał zawrócić, aby dojechać do najbliższej stacji paliw, oddalonej o ok. 30 kilometrów - relacjonuje biuro prasowe WITD. Kierujący został przebadany alkomatem, a badanie wykazało, że jest trzeźwy.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, a po zakończeniu czynności policjanci wraz z pracownikami A2 skierowali pojazd na drogę krajową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro