Reklama
Reklama

Kolejne ostrzeżenie hydrologiczne dla Wielkopolski: jest pierwszy stan alarmowy na rzece

Warta w Poznaniu w 2013 roku | fot. Krzysztof Szczotka

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi wzrostami stanów wody w rzekach na terenie Wielkopolski. W tej chwili najgorzej jest w Pile, gdzie Gwda przekroczyła stan alarmowy.

Choć w Poznaniu Warta utrzymuje się w strefie stanów niskich, w innych rejonach Wielkopolski intensywne opady deszczu spowodowały gwałtowne wzrosty stanów wód w rzekach. IMGW właśnie wydało kolejne ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego województwa. - W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej na Noteci i jej dopływach prognozuje się wzrosty stanów wody, w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. W Pile został przekroczony stan alarmowy i prognozuje się dalsze wzrosty stanu wody - czytamy w ostrzeżeniu. Ostrzeżenie obowiązuje do południa w piątek.

Obecnie w Wielkopolsce stan alarmowy przekroczono tylko w jednym miejscu - właśnie w Pile (225 cm, stan alarmowy to 220 cm). Stany ostrzegawcze przekroczono w Ptuszy na rzece Gwda (260 cm, stan ostrzegawczy - 240 cm), a także w miejscowości Dębe na rzece Swędrnia (211 cm, stan ostrzegawczy - 200 cm).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro