Reklama

Kot utknął w latarni na Moście Chrobrego. Uratowali go strażnicy miejscy

Kilka dni temu strażnicy miejscy zostali poinformowani o kocie uwięzionym w latarni na Moście Chrobrego. Zwierzak został uwolniony przez strażników miejskich, a następnie przewieziony do poznańskiego schroniska.

Interwencję w sprawie odgłosów kota dobiegających z latarni ulicznej podjęli strażnicy miejscy z ekopatrolu -Po rozeznaniu stwierdzili, że maluch zaklinował się w mocowaniu lampy. Na szczęście szybko udało im się uwolnić kotka, który wymagał jednak pomocy weterynaryjnej - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu. Strażnicy przewieźli kota do poznańskiego Schroniska dla Zwierząt - Gdy strażnicy przywieźli go do nas, okazało się, że ma zwichniętą łapkę. Trzeba było ją więc usztywnić. Mimo opatrunku, kociak dokazuje i okazał się straszną przylepą! Do adopcji będzie za jakiś czas, jak wyzdrowieje - wyjaśnia Małgorzata Budzińska z poznańskiego schroniska. Kot ma około jedenastu tygodni, a pracownicy schroniska nadali mu imię Luna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro