Reklama
Reklama

Nie wiadomo kiedy powstanie hala sportowa na Golęcinie. Nie dostała dofinansowania

fot. POSiR
fot. POSiR

Od lat Poznaniowi brakuje hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Taki obiekt ma powstać na Golęcinie, ale nie wiadomo kiedy to się stanie. Właśnie się okazało, że inwestycja nie otrzyma dofinansowania z rządu.

Hala lekkoatletyczna ma mieścić m.in. 6-torową bieżnię, miejsca do trenowania skoków wzwyż i skoków o tyczce oraz do pchnięcia kulą. Jeszcze kilka miesięcy pisaliśmy, że pomóc w sfinansowaniu budowy może Ministerstwo Sportu. Dziś wiadomo, że inwestycja nie otrzyma pieniędzy z ministerstwa. Miało to być 15 milionów złotych (całość ma kosztować około 30 mln).

Zdaniem radnej Joanny Frankiewicz, która jest szefową Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta, winni są urzędnicy, którzy przygotowali niekompletny wniosek w tej sprawie. Zastępca prezydenta Tomasz Lewandowski twierdzi natomiast, że ministerstwo zdecydowało się na dofinansowanie inwestycji głównie na południu i wschodzie naszego kraju. Niekompletny wniosek nie miał z tym nic wspólnego.

W tle cały czas rozgrywa się konflikt pomiędzy mieszkańcami i urzędnikami, którzy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii lokalizacji hali i zagospodarowania otoczenia na Golęcinie. Miasto zapowiada, że się nie podda i będzie walczyć o dofinansowanie przygotowując niezbędną dokumentację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro