Reklama
Reklama

Ponad 3000 zarzutów dla dentysty: wyłudzał pieniądze z NFZ

fot. Nicholas Sales/freeimages.com

Dentysta z Raciborza przez kilka lat przyjmował pacjentów w prywatnej praktyce i brał od nich pieniądze za leczenie, jednocześnie zwracając się do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwrot kosztów zabiegów refundowanych.

Sprawę opisuje "Dziennik Zachodni". Śledztwo od kilku miesięcy prowadzili policjanci z Raciborza. Przedmiotem badań był deklaracje składane do NFZ w latach 2011, 2013 i 2016.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

W dokumentach dentysta wykazywał, że leczył pacjentów na podstawie umowy z NFZ. W rzeczywistości były to płatne wizyty prywatne. - W ten sposób wprowadził w błąd pracowników NFZ co do rzeczywistych okoliczności i płatności przeprowadzonych usług stomatologicznych i doprowadził w ten sposób NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - powiedział kom. Mirosław Szymański z raciborskiej policji.

W sumie przesłuchano ponad 1300 świadków. Zdecydowana większość zadeklarowała, że odbywała wizyty prywatne. Ponadto okazało się, że duża część z istniejących na piśmie zabiegów nigdy nie została zrealizowana.

Łączna szkoda NFZ to ponad 220 tysięcy złotych. Dentysta usłyszał dokładnie 3208 zarzutów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro