Reklama
Reklama

Prezydent Duda nie chciał być pokazany podczas finału Pucharu Polski?

fot.  PAP/Bartłomiej Zborowski
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Urzędnicy prezydenta Andrzeja Dudy próbowali wymusić na stacji Polsat, aby ta nie pokazywała głowy państwa podczas finału Pucharu Polski.

2 maja na PGE Narodowym Lech Poznań zmierzył się z Arką Gdynia. Na stadionie obecny był m.in. prezydent, który objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Głowy państwa próżno było jednak wypatrywać w loży honorowej, gdzie siedział m.in. prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Prezydent Duda zajął miejsce w jednej z lóż należących do państwowej spółki PGE, a towarzyszył mu Witold Bańka, minister sportu.

Prezydent dołączył do reszty oficjeli dopiero podczas dekoracji zwycięzców. Kulisy sprawy zdradził na łamach portalu polsatsport.pl Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat Marian Kmita, który przyznał, że nie rozumiał postępowania Andrzeja Dudy.

- Doszło zresztą do rzeczy kuriozalnej, ponieważ zadzwoniła do mnie pani z Kancelarii Prezydenta i poinformowała, że "jest polecenie, aby nie pokazywać prezydenta w telewizji". Zapytałem wówczas co jest powodowane takim postanowieniem, lecz niestety nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Odpowiedziałem jedynie krótko, że ewentualne "polecenie" może dotyczyć wyłącznie wewnętrznej struktury kancelarii, a nie prywatnej stacji telewizyjnej - powiedział.

Na boisku Arka pokonała Lecha 2:1.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro