Reklama
Reklama

Wartostrada coraz bliżej: podtopienia nie opóźniły prac

fot. PIM
fot. PIM

Na początku marca, gdy zaczął powstawać nowy odcinek Wartostrady przy rzece, jego spory fragment znalazł się pod wodą. Wszystko przez stosunkowo wysoki poziom wody w Warcie. Nie spowodowało to jednak opóźnień.

- Obecnie wykonany został nasyp z wymianą gruntu do km 0+040, wyprofilowano i dogęszczono grunt pod stabilizację cementem (odcinek 0+980 - 0+320). Profilowany i dogęszczany był również grunt pod stabilizację cementem na odcinku od km 0+320, w kierunku Śródki. Prowadzone są także prace związane z nasypem górnym od km 0+040 do 0+000 oraz na drodze DD02, gdzie trwa stabilizacja gruntu cementem. Wykonawca przystąpił również do układania obrzeża od km 0+980 w kierunku mostu Królowej Jadwigi - wyjaśnia PIM.

Nowy fragment Wartostrady może okresowo znajdować się pod wodą - w sytuacji, gdy poziom wody w Warcie zacznie wzrastać chociażby wczesną wiosną w związku z roztopami. Urzędnicy zapewniają, że to normalna sytuacja, a w trakcie zalania poszczególne fragmenty trasy będą wyłączane z ruchu.

Zgodnie z harmonogramem prace mają potrwać do maja i są prowadzone na odcinku 1,7 km między Cybiną i mostem Królowej Jadwigi. Na początku marca poznaniacy obawiali się, że roboty się przedłużą - część placu budowy znajdowała się bowiem pod wodą. Poznańskie Inwestycje Miejskie przyznawały, że wykonawca zgłosił zalanie, ale nie miało to mieć wpływu na termin ukończenia inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro