Reklama
Reklama

Adam Z. zostaje na wolności

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

We wtorek Sąd Apelacyjny zajął się zażaleniem prokuratury dotyczącym wyjścia na wolność Adama Z. oskarżonego o zabójstwo z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman.

Rok i trzy miesiące przebywał w areszcie Adam Z. Na wolność wyszedł w lutym po tym, jak sąd poinformował strony o możliwej zmianie kwalifikacji czynu. Obecnie Z. jest oskarżony o zabójstwo w zamiarem ewentualnym, a może się to zmienić na nieudzielenie pomocy Ewie Tylman. Za nieudzielenie pomocy grozi maksymalnie do 3 lat więzienia.

Gdy w lutym sąd zdecydował o zwolnieniu Z. z aresztu, zażalenie w tej sprawie złożyła prokuratura. - Nadal uważamy, że Adam Z. popełnił przestępstwo zabójstwa. Nadal uważamy, że materiał dowodowy zgromadzony w sprawie daje podstawy do popierania aktu oskarżenia i do tego, żeby oskarżony za swoje przestępstwo został skazany - mówiła Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu po opuszczeniu aresztu przez Adama Z. Dodatkowo prokuratura obawia się, że mężczyzna na wolności może się dopuścić matactwa procesowego.

Czy Adam Z. wróci do aresztu? To zależy od decyzji Sądu Apelacyjnego, która ma zapaść we wtorek. Obecnie Z. musi dwa razy w tygodniu stawiać się na komendzie policji i ma zakaz opuszczania kraju.

  • Aktualizacja
    wtorek, 7.03.2017 r., godz. 13.51
    Aktualizacja
    wtorek, 7.03.2017 r., godz. 13.51
    Argumenty prokuratury nie przekonały sądu. Adam Z. zostaje na wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro