Reklama
Reklama

Jana Pawła II: groził kierowcy pistoletem po stłuczce samochodów

Zaczęło się od stłuczki w tym miejscu | fot. Google Maps
Zaczęło się od stłuczki w tym miejscu | fot. Google Maps

Jak udało nam się ustalić, pod koniec stycznia w Poznaniu doszło do kolizji dwóch samochodów, która zakończyła się... zabezpieczeniem broni jednego z jej uczestników.

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który twierdził, że pod koniec stycznia na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka doszło do nietypowego zdarzenia. - W godzinach popołudniowych 27 stycznia na skrzyżowaniu zderzyły się VW Tiguan oraz Audi Q5 - mówi. - Kierowcy zaczęli ze sobą ostro dyskutować. Wezwano policję, ale zanim policjanci dojechali na miejsce, kierowca VW wsiadł do auta i odjechał. Kierowca Audi ruszył za nim. Jechali ulicami Berdychowo i Piotrowo chyba ze 160 kilometrów na godzinę - dodaje.

Ostatecznie kierowcy Audi udało się zatrzymać Volkswagena. Wtedy stało się coś, czego nasz czytelnik się nie spodziewał. - Kierowca Audi wyciągnął z samochodu pistolet i zaczął nim grozić kierowcy Volkswagena. Ten się wystraszył i ponownie wsiadł do samochodu. Zaczął znowu uciekać.

Ostatecznie na miejscu pojawili się policjanci, którzy zajęli się tą sprawą. Potwierdza to Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. - Jeśli chodzi o kolizję, to kierowca Volkswagena został ukarany mandatem za jej spowodowanie - mówi. - Druga sprawa to zachowanie kierowcy Audi. Usłyszał już zarzut z artykułu 190 KK (Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2). Zabezpieczono też jego broń, by sprawdzić czy jej posiadanie wiąże się z koniecznością posiadania stosownego pozwolenia - dodaje Borowiak.

Policjanci wciąż pracują nad tą sprawą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro