Reklama
Reklama

Lech - Termalica: goście nastawią się na kontrataki?

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

- Termalica cofnie się do obrony - przekonuje trener Lecha Poznań, Nenad Bjelica. Kolejorz podejmie zespół Czesława Michniewicza w piątek o 20:30.

Słonie śmiało można nazwać rewelacją rundy jesiennej. Zespół z Niecieczy zimę spędził na 4. miejscu w tabeli z 33 punktami na koncie. Tuż za Bruk-Bet Termaliką znajduje się Lech (32 pkt.).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zimą w Niecieczy nie dokonano poważniejszych wzmocnień, mimo to piłkarze trenera Michniewicza wciąż powinni być groźni dla wszystkich. Nenad Bjelica jest przekonany, że piątkowy rywal Kolejorza obierze w Poznaniu taktykę identyczną jak w większości jesiennych spotkań. - Termalica zagra jak zawsze: mocno cofnięta w obronie i będzie starać się wyprowadzać kontrataki. Podobny styl ta drużyna prezentowała w wielu innych meczach - nie ukrywał Chorwat.

W okresie przygotowawczym Kolejorz osiągnął kilka niezłych wyników, a w ostatnim sprawdzianie rozgromił 8:0 Elanę Toruń. Nenad Bjelica nie ma jednak wątpliwości, że prawdziwe wyzwanie dopiero przed jego piłkarzami. - W sparingach mieliśmy lepsze i gorsze fragmenty. W pierwszym kwadransie meczu z Elaną nie graliśmy wystarczająco szybko, zawodnicy nie zajmowali odpowiednich pozycji. Przeciwko Termalice będziemy musieli zaprezentować się lepiej niż w spotkaniach towarzyskich - ocenił szkoleniowiec.

Chorwat po raz pierwszy przepracował w Kolejorzu okres przygotowawczy. Jak sam przyznał, w szkolnej skali oceniłby wykonaną pracę na piątkę. - Nie szóstkę, bo nie mogliśmy korzystać z naturalnej trawy, efektem czego były dwie kontuzje w zespole. Trudno wyróżnić któregoś z zawodników. Cała drużyna dobrze przepracowała ten okres. Szczególne wrażenie zrobiło na mnie to jak zawodnicy odrobili swoje zadania, które otrzymali na przerwę świąteczną - tłumaczył.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro