Reklama
Reklama

Zamach w Berlinie: polski kierowca został postrzelony kilka godzin wcześniej

fot. PAP/EPA/BRITTA PEDERSEN
fot. PAP/EPA/BRITTA PEDERSEN

Polski kierowca, którego ciężarówka została użyta podczas zamachu terrorystycznego w Berlinie, został postrzelony kilka godzin wcześniej. Dotychczas media sugerowały, że mogło dojść do walki pomiędzy Łukaszem U. i domniemanym sprawcą.

Nowe fakty podaje niemiecki "Bild". Z autopsji ciała 37-letniego Polaka wynika, że został on postrzelony pomiędzy 16:30 a 17:30. Do zamachu doszło natomiast ok. 20:15.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Do tej pory media informowały, że Anis Amri (domniemany terrorysta, zastrzelony kilka dni temu we Włoszech) zabił Polaka tuż przed zamachem lub już w jego trakcie: Łukasz U. miał szarpać się z Tunezyjczykiem i próbować go powstrzymać.

Specjaliści wykluczyli tę wersję. Kierowca mógł żyć w momencie zamachu, ale stracił do tego momentu zbyt dużo krwi, aby mieć siły na podjęcie walki.

Niemieccy dziennikarze sugerują, że ciało Polaka znalazło się w pozycji sugerującej starcie z napastnikiem w wyniku zderzenia.

Do zamachu doszło 19 grudnia podczas jarmarku bożonarodzeniowego. Zginęło w nim 12 osób, a prawie 50 zostało rannych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro