Reklama

Strażnicy miejscy kontrolują czystość przy restauracjach: będą kary?

fot. UMP
fot. UMP

W połowie maja strażnikom miejskim przybyło obowiązków. Mają kontrolować czystość na terenach wokół punktów gastronomicznych. Zapowiadają, że w przypadku opieszałości osób odpowiedzialnych za czystość, będą nakładać kary lub kierować sprawy do sądu.

Problem z utrzymaniem czystości na terenie Poznania od dawna doskwiera mieszkańcom. Miasto stara się radzić sobie z problemem jak może - wynajmuje firmę, która sprząta tereny nadwarciańskie, zapewnia "mobilnych" pracowników, którzy pojawiają się w rejonie Starego Rynku i usuwają śmieci z ulic (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Straż miejska od kilku dni dodatkowo zajmuje się kontrolowaniem czystości na terenach wokół punktów gastronomicznych. - Biorąc pod uwagę występujący stan porządkowy w tych obszarach niezbędne stało się podjęcie systematycznych kontroli czystości. Systematyczne i systemowe działania mają przywrócić Poznaniowi miano miasta czystego, którego kiedyś był synonimem - wyjaśnia SM.

Wytypowane zostaną miejsca przy punktach gastronomicznych, a także ustalone zostaną osoby, które są odpowiedzialne za utrzymywanie tam czystości. Kontrole mają się odbywać codziennie w miejscach o znacznym natężeniu ruchu pieszych, a przynajmniej raz w tygodniu w pozostałych lokalizacjach.

- Nie nastawiamy się wyłącznie na karanie. Sankcje tak, ale wobec recydywistów. W przypadkach powtarzających się uchybień porządkowych lub braku natychmiastowej reakcji na wezwanie do ich usunięcia będziemy nakładać maksymalne grzywny bądź bezpośrednio kierować wnioski o ukaranie do sądu - podkreślają strażnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro