Reklama

Rozbierają schody przy moście Dworcowym: "wygląda to niebezpiecznie"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Przy moście Dworcowym trwa rozbiórka schodów prowadzących z wiaduktu na ulicę Dworcową. Zdaniem naszego czytelnika sposób prowadzenia prac pozostawia wiele do życzenia. Zastrzeżenia ma też nadzór budowlany, z którym się skontaktowaliśmy.

- Moje serce majsterkowicza zamarło. Rozbijanie zbrojonego betonu na tej wysokości to śmiertelne ryzyko dla operatora młota - pisze nasz czytelnik, który widział prace prowadzone przy moście Dworcowym. - Wygląda to bardzo niebezpiecznie - dodał.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Przy moście Dworcowym trwa obecnie rozbiórka schodów prowadzących z wiaduktu na ulicę Dworcową. To część zaplanowanego remontu. Inwestorem jest Zarząd Dróg Miejskich. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego. - Rozbiórka schodów jest prowadzona na podstawie pozwolenia na budowę, a więc pod względem formalnym jest to legalne - mówi Paweł Łukaszewski, PINB. - W dokumencie nie tylko wskazano kolejność wykonywanych prac, ale też np. technologię ich prowadzenia. Wskazano konkretne rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom jak i osobom przebywającym w pobliżu. Okazuje się jednak, że zawarte w dokumencie zapisy nie są przestrzegane - tłumaczy.

Inspektor wyjaśnia, że powinno się tu pojawić ogrodzenie, tymczasowe poręcze czy np. rusztowanie. - A choćby na zdjęciu widać, że na ulicy pod rozbieranymi schodami pojawiła się tylko biało-czerwona taśma. Nie jest to wystarczająca ochrona - zaznacza. - Kolejna sprawa to zabezpieczenie pracowników prowadzących rozbiórkę. Będziemy sprawdzać, czy mają sprzęt zabezpieczający niezbędny przy wykonywaniu prac na wysokości.

W miejscu prowadzonych prac pojawią się pracownicy nadzoru budowlanego, którzy dokładnie sprawdzą czy nie dochodzi tu do naruszenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

  • Aktualizacja
    środa, 11.05.2016 r., godz. 13.54
    Aktualizacja
    środa, 11.05.2016 r., godz. 13.54
    Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego już dziś pojawił się w miejscu prowadzonych prac. Pracownicy spodziewali się jego wizyty, a prace były dziś właściwie zabezpieczone. - Uczuliłem wykonawcę, by dbał o bezpieczeństwo nie tylko wtedy, gdy sprawą interesuje się nadzór budowlany - mówi Paweł Łukaszewski, PINB.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro