Reklama
Reklama

30 ofiar śmiertelnych, prawie 300 rannych: tragiczny początek majówki

fot. Arek, archiwum

Długi weekend majowy oznacza wzmożony ruch na polskich drogach. Niestety, wiąże się to również ze zwiększoną liczbą zdarzeń, także tych tragicznych w skutkach. W sobotę i niedzielę życie straciło 30 osób, a policjanci zatrzymali ponad 900 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze drogówki w całym kraju starają się poprawić bezpieczeństwo na drogach. Zwiększono liczbę patroli, przeprowadzane są także kontrole poszczególnych kierowców.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak informuje Radio Zet, w sobotę i niedzielę doszło do ponad 250 wypadków, w których życie straciło 30 osób, a prawie 300 zostało rannych.

Najczęstsze przyczyny zdarzeń nie zmieniają się od lat. To nadmierna prędkość, wymuszenie pierwszeństwa ci nieprawidłowe włączanie się do ruchu.

Ogromnym problemem pozostaje alkohol. W dwa dni policjanci odnotowali ponad 900 takich przypadków. wiele z nich to tzw. "wczorajsi kierowcy". Funkcjonariusze przypominają, że alkohol nie wyparuje z organizmu w godzinę czy dwie, a jego poziom można bez żadnych problemów sprawdzić u dowolnego patrolu czy na komisariacie.

Wzmożony ruch na drogach przewiduje się aż do niedzieli.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro