Reklama
Reklama

30 ofiar śmiertelnych, prawie 300 rannych: tragiczny początek majówki

fot. Arek, archiwum
fot. Arek, archiwum

Długi weekend majowy oznacza wzmożony ruch na polskich drogach. Niestety, wiąże się to również ze zwiększoną liczbą zdarzeń, także tych tragicznych w skutkach. W sobotę i niedzielę życie straciło 30 osób, a policjanci zatrzymali ponad 900 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze drogówki w całym kraju starają się poprawić bezpieczeństwo na drogach. Zwiększono liczbę patroli, przeprowadzane są także kontrole poszczególnych kierowców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak informuje Radio Zet, w sobotę i niedzielę doszło do ponad 250 wypadków, w których życie straciło 30 osób, a prawie 300 zostało rannych.

Najczęstsze przyczyny zdarzeń nie zmieniają się od lat. To nadmierna prędkość, wymuszenie pierwszeństwa ci nieprawidłowe włączanie się do ruchu.

Ogromnym problemem pozostaje alkohol. W dwa dni policjanci odnotowali ponad 900 takich przypadków. wiele z nich to tzw. "wczorajsi kierowcy". Funkcjonariusze przypominają, że alkohol nie wyparuje z organizmu w godzinę czy dwie, a jego poziom można bez żadnych problemów sprawdzić u dowolnego patrolu czy na komisariacie.

Wzmożony ruch na drogach przewiduje się aż do niedzieli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro