Reklama

Poznań: za strzelanie z wiatrówki do pieszych jednak nawet dożywocie

Z tego budynku strzelano do pieszych
Z tego budynku strzelano do pieszych

W poniedziałek informowaliśmy, że tylko jeden z mężczyzn, których zatrzymano w sobotę w związku z postrzeleniem z wiatrówki pieszego i rowerzysty na Jeżycach, usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Ostatecznie zarzut zmieniono na usiłowanie zabójstwa, za co grozi dożywocie.

26-letni rowerzysta oraz 55-letni pieszy zostali postrzeleni przez 23-latka, który w sobotę wieczorem strzelał do ludzi z wiatrówki na Jeżycach. Sprawca przebywał w mieszkaniu z kolegą, z którym spożywał alkohol i prawdopodobnie palił marihuanę.

W poniedziałek pisaliśmy, że 20-latek usłyszał jedynie zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 2 lat więzienia. Starszy z mężczyzn miał odpowiedzieć m.in. za posiadanie narkotyków i uszkodzenie ciała w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu 10 lat więzienia. Ostatecznie jednak prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi dożywocie. We wtorek sąd zdecyduje czy 23-latek trafi do aresztu.

Z informacji Głosu Wielkopolskiego wynika, że stan 55-latka, który przebywa w szpitalu, jest ciężki, ale stabilny. Mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową - ma przestrzelone płuco i tętnicę płucną. We wtorek ma być wybudzony ze śpiączki farmakologicznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro