Reklama
Reklama

Poznań: zamiast mandatu za złe parkowanie dostał... kota

Sara | fot. SM

Dwie pieczenie na jednym ogniu udało się upiec strażnikom miejskim z Jeżyc. Z jednej strony pomogli bezdomnemu kociakowi, a z drugiej - pouczyli kierowcę, który niewłaściwie zaparkował auto. Zamiast mandatu dostał... kota pod opiekę. I był zachwycony!

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o bezpańskim kocie wałęsającym się po ulicach Jeżyc. - Co prawda koty odławiane są przez pracowników Schroniska dla Zwierząt tylko w przypadku gdy są ranne lub chore, ale był to mały, porzucony kociak, który w środku miasta i bez opieki człowieka miał małe szanse na przeżycie. Strażników o pomoc poprosiła grupa dzieci mieszkających w okolicznych budynkach - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ostatecznie strażnicy zabrali kota do radiowozu i ruszyli w stronę referatu. W planach mieli oddanie zwierzaka do schroniska - sami nie mogli go przyjąć, bo mają już zwierzęta. Okazało się, że w referacie czekał na nich kierowca źle zaparkowanego samochodu. - Strażniczka zabrała kotka na rozmowę z wezwanym. Posadziła go na biurku, tak by mieć malca na oku. Wezwanym kierowcą okazał się Holender, mieszkający na stałe w Poznaniu. W trakcie całej procedury spisywania danych mężczyzna nie zwracał większej uwagi na strażniczkę, a za to wpatrzony był w kociaka - dodaje.

Strażniczka postanowiła jedynie pouczyć kierowcę za popełnione wykroczenie. - W formie żartu dodała, że "w ramach kary" przekaże mu na godzinę bezpańskiego kota pod opiekę. Mężczyzna potraktował to bardzo poważnie i zapytał, czy może zaopiekować się kotem, ale tak na stałe. Okazało się, że wraz z żoną chcieli mieć w domu właśnie kota - przyznaje Piwecki.

Sara, bo tak dziś wabi się kotka, ma się doskonale. Nowi właściciele regularnie przekazują strażniczce miejskiej informacje na temat nowej podopiecznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro