Reklama
Reklama

Egzorcyzmy w sejmie. Ksiądz święcił pokoje po Palikocie

W pokoju 143 palono kadzidełka o zapachu marihuany fot. PAP/Jacek Turczyk

Nowa kadencja parlamentu oznacza m.in. zmiany wśród gospodarzy poszczególnych pokoi sejmowych. Posłowie Zjednoczonej Prawicy, którzy zajęli pomieszczenia użytkowane ostatnio przez posłów Twojego Ruchu, poprosili o pomoc księdza.

Wydarzeniu ze swoją kamerą towarzyszyła Superstacja. - To lokal po partii Ruch Palikota, więc tym bardziej jest to zasadne, bo chcemy wypędzić złe duchy z tego pokoju, aby ten dobry czuwał nad naszą formacją - stwierdził Andrzej Romanek z klubu parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W pokojach pojawiły się krzyże, zniknęły za to m.in. antyklerykalne plakaty. - W naszej ocenie odbywała się tutaj walka dobra ze złem, a raczej odwrotnie. Pamiętamy próbę krzyku w sprawie zniknięcia krzyża z sali plenarnej - komentowała Beata Kempa.

Co na to byli użytkownicy tych pomieszczeń? - Bardziej przypomina kaplicę niż pokój sejmowy - stwierdził Wincenty Elsner, obecnie działacz SLD, wcześniej m.in. poseł związany z Januszem Palikotem.

Duchy lewicowego ugrupowania to nie wszystko. Pokój nr 143 ma opinie przeklętego. Zwykle rezydują w nim formacje szybko kończące swoją przygodę z parlamentem. Tak było właśnie w przypadku m.in. Palikota.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro