Reklama
Reklama

Bezdomna pije alkohol na placu zabaw: "bo jestem alkoholiczką"

Mieszkańcy okolicy placu zabaw przy ulicy Kuźniczej na Górczynie skarżą się na bezdomną, która od pewnego czasu przesiaduje na placu, a także spożywa tu alkohol. Kobieta tłumaczy, że pije tu "bo jest alkoholiczką".

Plac zabaw w pobliżu skrzyżowania ulic Kuźniczej i Kosynierskiej na Górczynie od pewnego czasu nie służy tylko dzieciom. Pojawia się tutaj bezdomna kobieta, która zaczepia mieszkańców, a także spożywa tu alkohol. - Widzę z okien, że ta kobieta tutaj także spała. Przychodzę na plac codziennie i rodzice innych dzieci też mówią, że ta pani cały czas tutaj przesiaduje - mówi jedna z mieszkanek okolicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy. - Mieliśmy chyba trzy interwencje w tej sprawie. Ostatnio w sobotę i poniedziałek - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. - W sobotę ta pani tylko siedziała na ławce na placu zabaw. Miała przy sobie jakieś bagaże, ale strażnicy nie stwierdzili by paliła papierosy lub piła alkohol, a więc by robiła rzeczy, których na placu zabaw robić nie wolno. Nie mieliśmy więc uwag, pani może sobie siedzieć na placu zabaw. W poniedziałek tej kobiety nie zastaliśmy - dodaje.

Dziennikarce Telewizji WTK udało się porozmawiać z bezdomną. Na pytanie dlaczego spożywa alkohol na placu zabaw odpowiedziała "bo jestem alkoholiczką". Tłumaczy, że mieszkańcy jej nie rozumieją. - Oni nie mogą zrozumieć kogoś, kto nie ma domu - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro