Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek w Środzie Wlkp.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp.

Na drodze krajowej nr 11 w Środzie Wielkopolskiej rano doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych z cysterną. Zderzenia nie przeżył kierowca Fiata Punto, a trzy osoby zostały ranne.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Do wypadku na obwodnicy Środy Wielkopolskiej doszło około godziny 6:30, a na miejsce zostali skierowani strażacy, pogotowie i policja. - Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, kierowca Fiata Punto jadąc od strony Poznania w kierunku Jarocina, zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwka cysterną. Następnie w tira uderzył Renault Megane, a w Punto samochód marki Toyota Avensis. Kierowca Punto zginął na miejscu - informuje sierż. sztab. Edyta Kwietniewska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Droga krajowa 11 została zamknięta na kilka godzin, a policja zorganizowała objazdy dla kierowców przejeżdżających odcinek drogi Poznań - Jarocin. Usuwanie skutków wypadku, z użyciem ciężkiego sprzętu (cysterna przewoziła ponad 20 ton cementu) oraz wykonanie przez policję oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczenie śladów potrwało do godziny 13:15.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wlkp.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro