Reklama
Reklama

Nowy Dworzec PKP może być funkcjonalny

Aktywiści z grupy "My Dzieci z Dworca Zło" udowodnili w piątek funkcjonalność poznańskiego dworca. W holu pojawiła się poczekalnia a tragarze pomagali wnosić podróżującym bagaże.

W happeningu wzięło udział ponad czterdzieści osób. Na jeden dzień na poznańskim dworcu pojawiła się poczekalnia ze składanych krzeseł. Bagaże podróżujących przenosili tragarze a drogowskazy naśladujące tablice na górskich szlakach pokazywały ile minut zajmuje przejście przez dworzec lub na przystanki. Podróżujący byli zaskoczeni.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Z początku nieufni, coraz bardziej oswajali się z poczekalnią oraz tragarzami. Liczba zniesionych bagaży rosła z minuty na minutę. Część podróżnych skorzystała z poczekalni, informując nas, że tego właśnie im brakuje. Inni woleli pozostać na grzejnikach, na których było im cieplej. Z ciekawością komentowano drogowskazy, jednocześnie narzekając na niefunkcjonalność ciągów pieszych. Wielu pytało nas o lokalizację peronów lub odjazdy konkretnych pociągów - relacjonują organizatorzy.

Co ważne, z życzliwością przyglądali się nam SOK-iści i ochrona dworca. Deklarowali, że sporządzone przez nas ulotki dostarczą dyrekcji, a sami chcieliby mieć także służbową poczekalnię - pokój dla siebie -dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro