Reklama
Reklama

Wspólnoty mieszkaniowe zrywają umowy z MPGM

Piętnaście wspólnot mieszkaniowych zerwało współpracę z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej. Powodem są niejasne transfery pieniędzy należących do lokatorów.

Trzy wspólnoty mieszkaniowe z ulicy Działowej to już kolejne, które rezygnują z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Powodem są niejasne operacje na kontach wspólnot - Nasze pieniądze były na jakimś koncie, a myśmy się spytali na jakim koncie? Wspólnota ma tylko jedno konto - mówi Elżbieta Lerczakowa, lokatorka.

Mechanizm był prosty. Środki mieszkańców jednej wspólnoty trafiały na konta innych wspólnot. Lokatorzy w ten sposób opłacali rachunki swoim sąsiadom, a sąsiedzi regulowali rachunki jeszcze innych wspólnot - Żadna złotówka nie zginęła, żadna. Tylko trzeba było manipulować tymi pieniędzmi pomiędzy wspólnotami - mówi Maria Wellenger, rzeczniczka MPGM.

Zarządca do błędu się przyznaje i chce z rozczarowanymi wspólnotami rozmawiać. MPGM w zeszłym roku pożegnał się z funkcją zarządcy wszystkich miejskich nieruchomości. Przegrał przetarg i od listopada zajmuje się tym Zespół Zarządców Nieruchomości WAM - My nauczeni doświadczeniem zawsze czekamy na to, co wydarzy się po roku, po dwóch. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni - mówi Jarosław Pucek, prezes ZKZL.

W zarządzie MPGM znajduje się ponad sześćset wspólnot, a wypowiedzenia umowy złożyło piętnaście z nich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro