Reklama
Reklama

Półwiejska: rozebrali pozostałości przedwojennej kamienicy

Budowa Półwiejskiej 47 | fot. Inwestycje Wielkopolski
Budowa Półwiejskiej 47 | fot. Inwestycje Wielkopolski

Na wszystkich budowach prowadzonych obecnie w Poznaniu trwają intensywne prace - pozwalają na to dodatnie temperatury. Dużo dzieje się na budowie przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Półwiejskiej. Usunięto stąd ostatnie pozostałości przedwojennej kamienicy.

Latem na działce przy skrzyżowaniu ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi rozpoczęły się prace związane z porządkowaniem terenu pod budowę obiektu Półwiejska 47. Pod koniec sierpnia na ulicy Półwiejskiej wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Wydzielono część jezdni dla pieszych. We wrześniu ruszyły tu prace budowlane. Od początku wykonawca prac skupiał się na usuwaniu z działki płyty żelbetowej. Betonowa płyta była pozostałością istniejącej w tym miejscu przed wojną kamienicy. - Do końca listopada planujemy wywieźć ostatni kawałek płyty z terenu budowy - wyjaśniał w listopadzie inwestor, Inwestycje Wielkopolski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ze względu na mieszkańców sąsiednich budynków nie zdecydowano się kruszenie betonu z płyty na miejscu. Powodowałoby to zbyt duży hałas. Płyta była więc cięta na kawałki piłami i usuwana przy użyciu dźwigu. Ostatecznie na przełomie listopada i grudnia usunięto wszystkie elementy płyty - łącznie ważyła kilkaset ton. - Obecnie prowadzone są prace wzmacniające podłoże pod konstrukcję szybu windowego - informuje inwestor.

Obiekt Półwiejska 47, który stanie w tym miejscu, będzie mieć 7 kondygnacji. Znajdą się tutaj lokale handlowe wyposażone w przeszklone witryny (parter oraz pierwsze piętro), a także 29 apartamentów. Elewacja będzie kompozycją "przesuniętych względem siebie otworów okiennych, wkomponowanych w masywną bryłę budynku". Obiekt ma być gotowy w trzecim kwartale 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro