Reklama
Reklama

Jedna kolejka do kas na dworcu PKP: "no Bareja"

fot. Miłosz

Na poznańskim dworcu PKP wprowadzono nowe zasady. Do kas biletowych obowiązuje obecnie jedna kolejka. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jej... "wykonanie". - No Bareja - pisze nasz czytelnik.

System jednej kolejki ma usprawnić obsługę pasażerów na poznańskim dworcu PKP. Pierwszym dworcem w Polsce, na którym zastosowano takie rozwiązanie była Warszawa Centralna. - Testy nowego systemu na największym krajowym dworcu przyniosły średnio 16% wzrost efektywności obsługi pasażerów. System został pozytywnie oceniony zarówno przez naszych klientów, jak i pracowników kas - tłumaczyły wówczas PKP Intercity.

Obecnie z systemu jednej kolejki korzystają pasażerowie m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Przed kasami zostały ustawione pachołki połączone taśmami, które kierują pasażera do kasy. Na końcu wyznaczonej "drogi" musi poczekać na wywołanie do wolnej kasy.

W Poznaniu system wygląda jednak inaczej. W naszym mieście został "uproszczony". - Zamiast taśmę rozwinąć do końca w lewo, jak rozum podpowiada, to po lewej ustawiają się mniejsze kolejki, a Pani porządkowa krzyczy, żeby się ustawić między taśmą i obowiązuje jedna kolejka - no Bareja! Czy tak trudno rozwinąć taśmę do końca kas w lewo - albo jeszcze lepiej zrobić wężyk z taśmy jak na każdym europejskim dworcu tak aby kolejka sama się ustawiała. Naprawdę ręce opadają. Bareja, Bareja, Bareja - pisze nasz czytelnik Miłosz.

Korzystaliście już z systemu jednej kolejki na dworcach? Jak go oceniacie?

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro