Reklama

Kilkadziesiąt alarmów bombowych w Polsce: w Wielkopolsce spokojnie

fot. Mateusz Gawarecki
fot. Mateusz Gawarecki

Kilkadziesiąt budynków w całym kraju zostało ewakuowanych po tym jak do instytucji się w nich znajdujących dotarły maile z informacjami o podłożeniu bomby. Wszystkie obiekty trzeba było ewakuować. Nie ma wśród nich budynków z Wielkopolski.

Jak informuje obecnie Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz - alarmy są fałszywe i nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Portal tvn24.pl podaje, że za wysyłaniem maili do polskich instytucji stoi prawdopodobnie grupa "Anonimo", która rozsyła wiadomości z zagranicznych serwerów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W sumie w całej Polsce ewakuowano tysiące osób ze szpitali, centrów handlowych, siedzib prokuratury, Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i wielu innych obiektów.

- W Wielkopolsce nie mamy żadnych zgłoszeń na temat ewakuacji - zapewnia podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Komenda Główna Policji zapewnia, że nad sprawą pracują obecnie setki policjantów oraz ABW. Chodzi o to, by ustalić osoby, które rozsyłały informacje o bombach. Grozi za to 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro