Reklama
Reklama

Most Uniwersytecki: inspektor budowlany wydał opinię w sprawie zapadnięcia się asfaltu

Zdaniem inspektora budowlanego wczorajsze zapadniecie się asfaltu pod dźwigiem na Moście Uniwersyteckim to wynik błędu budowlańców.

O zdarzeniu informowaliśmy w czwartek. Jeden z dźwigów pracujących w ramach przebudowy ronda Kaponiera utknął w miejscu po tym, jak pod jego ciężarem zapadł się asfalt. Jak się okazuje dźwig nie powinien znaleźć się w tym miejscu. Stanął zbyt blisko krawędzi wiaduktu, a do tego między dwiema studzienkami. W osi tych studzienek, tego kanału, gdzie znajdują się różne instalacje i przewody nastąpiło to uszkodzenie. Tutaj dźwig nie powinien się przemieszczać - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jednak Inspektor Nadzoru Budowlanego twierdzi, że w tym miejscu jest bezpiecznie. Wypadek, który miał miejsce raczej świadczy o bezmyślności a nie o zagrożeniu bezpieczeństwa na przykład awarią konstrukcji czy katastrofą budowlaną. W tych kategoriach nie możemy na to patrzeć - dodaje Łukaszewski.

W najbliższych dniach Inspektor Nadzoru Budowlanego zapowiada kontrolę robót, co ma zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
21.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro