Reklama
Reklama

Zadyma na meczu Lech - Wisła

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Podczas meczu ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Kraków 1:0 na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej odpalono zakazane przez UEFA i polskie prawo race oraz petardy. Ponadto kibice Wisły demolowali swój sektor, a na trybunach interweniowała policja.

Na początku drugiej połowy spotkania ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Kraków fanatyczni kibice Kolejorza z II trybuny zaczęli prezentować oprawę "Poczujcie ogień naszej wściekłości. Dla takich bogów nie ma litości" i odpalili zakazane przez UEFA oraz polskie prawo race i petardy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA
Na przeciwległej stronie stadionu w sektorze kibiców Wisły Kraków również odpalano race i petardy. Następnie kibice z Krakowa rzucali środkami pirotechnicznymi w kierunku sektorów zajmowanych przez fanów Lecha Poznań i potrzebna była pomoc służb medycznych. Ponadto sympatycy "Białej Gwiazdy" próbowali sforsować bramę, nie reagowali na polecenia służb porządkowych, zdemolowali toalety i monitoring. W odwecie ze strony sektorów zajmowanych przez poznańskich fanów poleciały w ich kierunku drobne przedmioty. Na trybunach interweniowała policja, a kibice Lecha Poznań przemieszczali się po obiekcie.Policja po meczu dokonała pierwszych zatrzymań. Lech Poznań i Wisła Kraków mogą się spodziewać nałożenia kar finansowych za zachowanie swoich kibiców. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek nie wydał jeszcze komunikatu w sprawie zdarzeń na Stadionie Miejskim i możliwości ponownego zamknięcia II trybuny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro