Reklama

Nowy rekordzista: jechał Szelągowską 146 km/h

Do wtorku rekordzistą prędkości na poznańskich ulicach uchwyconym przez fotoradar był kierowca poruszający się z prędkością 120 km/h po ulicy Zamenhofa. Od wtorku mamy nowego, niechlubnego rekordzistę. Kierowca Mercedesa jechał ul. Szelągowską... 146 km/h.

120 kilometrów na godzinę po poznańskich ulicach - do tej pory taki wynik należał do najwyższych prędkości zarejestrowanych przez fotoradar strażników miejskich w naszym mieście. Od wczoraj statystyka wygląda jednak inaczej. - Nowym "liderem" jest kierowca Mercedesa, który pędził ul. Szelągowską aż 146 km/h. Zatrzymany pirat został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych. Karę przyjął ze spokojem ale i ze zdziwieniem - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. - Tłumaczył, że za znakiem hamował - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Od lat poznańscy strażnicy miejscy wraz z policjantami przeprowadzają kontrole prędkości z użyciem fotoradaru. Co ciekawe, każdego tygodnia informacje o miejscu przeprowadzania kontroli są umieszczane na stronie internetowej Straży Miejskiej, a także w lokalnych mediach.

- Efekty i tak są przerażające. Od początku roku fotoradary straży zarejestrowały ponad 10 tysięcy zdjęć kierujących pojazdami, którzy jechali z niedozwoloną prędkością - wyjaśnia Piwecki. - Według policyjnych statystyk wypadkowości w miejscach objętych kontrolą poprawiło się - jest mniej zdarzeń drogowych. Jednak jest jeszcze wielu kierowców, którzy przekraczając dozwoloną prędkość mogą w każdej chwili doprowadzić do tragedii.

W Poznaniu wyznaczono 18 niebezpiecznych miejsc, w których dochodziło do wypadków i kolizji przez zbyt dużą prędkość. W najbliższym czasie dołączą do nich cztery kolejne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro