Reklama
Reklama

Poznań: zasadzili zioła w... dziurach chodnikowych

fot. KWP w Poznaniu

Zainspirowani dokonaniami angielskich aktywistów, pomysłodawcy bloga Ulepsz Poznań wraz z pracownią Eko Deko przeprowadzili na naszych ulicach Zieloną Partyzantkę. W dziurach chodnikowych i zaniedbanej donicy pojawiły się... świeże zioła.

Ogrody w miniaturze - pełne żywych barw, z mikro-leżakami, czy mikro-ławkami, a nawet malutkimi narzędziami ogrodowymi. To wszystko można zobaczyć w Londynie w ramach Zielonej Partyzantki, oddolnej akcji polegającej na wypełnianiu zielenią zaniedbanych obszarów miasta.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- Patrząc z zazdrością na małe zielone dzieła sztuki, które wyrastały z angielskich chodników, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce - tłumaczą pomysłodawcy bloga Ulepsz Poznań. W poznańskich dziurach chodnikowych, a także w donicy w pasażu Apollo zasadzono świeże zioła - m.in. miętę, czy oregano.

Ulepsz Poznań zachęca wszystkich poznaniaków, by sami zostali "zielonymi partyzantami". Wystarczy trochę ziemi, rośliny i odpowiednie miejsce (dziur w chodnikach w Poznaniu nie brakuje, więc nie powinno być problemu).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro