Reklama
Reklama

Antoninek: zmieniają organizację ruchu

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W nocy z piątku na sobotę zmieniona zostanie organizacja ruchu na wiadukcie Antoninek. Utrudnienia potrwają do północy w niedzielę, 18 marca.

W nocy z 16 na 17 marca (piątek/sobota) zamknięta dla ruchu zostanie łącznica prowadząca od ulicy Bałtyckiej pod wiaduktem do ulicy Warszawskiej (w kierunku Swarzędza). W związku z tym kierowcy poruszający się ulicą Bałtycką w kierunku Swarzędza będą musieli jeździć po łącznicy prowadzącej w kierunku Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Za wiaduktem nad torami PKP należy kierować się łącznicą do ulicy Świętopełka i ronda Światopełka/Miłowita skąd, zgodnie z oznakowaniem, należy zjechać łącznicą w prawo w ulicę Warszawską w kierunku Swarzędza - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Utrudnienia potrwają do północy w niedzielę, 18 marca. Są spowodowane koniecznością przeprowadzenia prac mostowych.

W sobotę, 17 marca, dodatkowo z ruchu wyłączony zostanie obecny zjazd z ronda Światłopełka/Miłowita w prawo - na północny wiadukt Antoninek. Do 14 kwietnia kierowcy będą tu jeździć według zmienionej organizacji ruchu. Ruch na łącznicy zjazdowej z ulicy Warszawskiej (z Poznania) do ronda Światłopełka/Miłowita będzie się odbywać w dwóch kierunkach.

To nie koniec prac na wiadukcie. W dniach 26 - 31 marca w godzinach nocnych (23.00-5.00) zamknięty dla ruchu w obu kierunkach zostanie przejazd ulicą Światłopełka pomiędzy Warszawską a rondem Światłopełka/Miłowita. Kierowcy będą musieli poruszać się objazdem:

- jadąc ze Swarzędza w kierunku Antoninka: Warszawską do stacji Orlen, tam zmiana jezdni na południową i podróż w kierunku zjazdu na Antoninek,
- jadąc z Antoninka do centrum Poznania: Browarną, Dymka, Baraniaka, Jana Pawła II,
- jadąc z Antoninka do Swarzędza: od ronda Światłopełka/Miłowita łącznicą nr 3, a następnie w prawo (w Warszawską) do Swarzędza.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro