Reklama
Reklama

Słoniarnia: problemy dla rodziców z dziećmi?

Od 2009 roku w Nowym ZOO działa nowoczesna słoniarnia, która kosztowała 38 milionów złotych. Czy obiekt ten spełnia wszystkie wymagania zwiedzających, a szczególnie rodziców małych dzieci?

Nasz czytelnik wybrał się na rodzinną wycieczkę z żoną i córką do poznańskiego Nowego ZOO. Podczas pobytu w nowoczesnej słoniarni spotkał się jednak z pewnymi niedogodnościami. - Podziwialiśmy wsparcie dla niepełnosprawnych, ułatwiające pokonanie im schodów. Ucieszył nas również fakt ubikacji z przewijakiem dla maluchów. Jedno tylko wywołało moje wielkie zdziwienie: jak po tych schodach, matka ma wnieść wózek z dzieckiem - pisze Dariusz.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


A to nie koniec. - Drugim przykrym zaskoczeniem, był dla nas brak, choć JEDNEJ ławki czy paru krzeseł. Skoro postawiono automat serwujący kawę, herbatę a nawet barszcz - warto chyba pomyśleć o matce, która (korzystając z dachu nad głową i korzystnej temperatury w zimie) mogłaby nakarmić dziecko?

O rozwianie wątpliwości naszego czytelnika prosimy dyrektora ZOO, Lecha Banacha. Banach przyznaje, iż można pomyśleć o obniżce cen biletów w sezonie zimowym, ale zastrzega, że decyzja taka leży w gestii miasta. Dyrektor odpiera natomiast zarzuty o nie przystosowanie obiektu do potrzeb osób z wózkami. - Pan Dariusz w swoim liście zakłada, że nie ma możliwości skorzystania z podjazdu dla wózków inwalidzkich, ale nie poprosił pracownika o jego uruchomienia. Nie ma żadnego problemu aby również matki z dzieckiem korzystały z tego podjazdu - mówi.

Tłumaczy też, że brak typowego podjazdu dla wózków spowodowany jest brakiem możliwości technicznych. - Obiekt zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o komforcie zwierząt, a w związku z tym przestrzeń dla zwiedzających jest maksymalnie ograniczona i nie ma możliwości budowy dodatkowego podjazdu - wyjaśnia Banach. Dyrekcja ZOO zapewnia natomiast, że podjęte zostały działania dotyczące ostatniego zarzutu i pojawiły się już miejsca siedzące oraz stolik, przy którym zwiedzający mogą odpocząć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro