Lech przegrał z Widzewem po 11 latach

Lech Poznań po 11 latach przegrał na własnym stadionie z Widzewem Łódź 0:1. Wynik spotkania w 58. minucie ustalił Bruno Pinherio.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków podopiecznych Jose Mari Bakero, którzy w pierwszych 20. minutach zepchnęli piłkarzy Widzewa do obrony. Lechitom brakowało jednak szczęścia, a Artiom Rudnev był "łapany" przez obronę gości pod wodzą Jarosława Bieniuka na pozycji spalonej. W 21. minucie Semir Stilić idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Marcina Kamińskiego, ale Maciej Mielcarz fantastyczną interwencją uratował Widzew.

W kolejnych minutach gra się wyrównała, a goście częściej gościli pod bramką Jasmina Burica. Oddali w sumie sześć strzałów, ale żaden nie wymagał dużego wysiłku od bramkarza Lecha. Jednak tuż przed przerwą mogło dojść do niespodzianki. Bliski zdobycia bramki był Jarosław Bieniuk, ale piłka po strzale głową minimalnie minęła poprzeczkę bramki Buricia. Poznaniacy odpowiedzieli strzałem Semira Stilicia, który minął bramkę Mielcarza. W sumie przez całą pierwszą połowę Lech był przy piłce przez 69 proc. czasu gry.

Po zmianie stron kibice zobaczyli odmieniony zespół gości, który próbował przejąć inicjatywę i w 58. minucie wyszedł na prowadzenie. Bruno Pinherio oszukał czterech piłkarzy Lecha i oddał precyzyjny strzał w lewy róg bramki. Piłkę próbował jeszcze odbić na rzut rożny Jasmin Burić, ale wpadła do bramki i gości wyszli na prowadzenie.

Zdobyta bramka uskrzydliła zespół Widzewa, który starał się zdobyć drugą bramkę z kontry. Natomiast Lech grał ospale, bez pomysłu, bardzo czytelnie dla obrony gości, a pojawienie się na boisku Jakuba Wilka i Vojo Ubiparipa nie wpłynęło pozytywnie na grę zespołu. W 77. minucie mogło paść wyrównanie, ale strzał Aleksandra Tonewa z około 35 metrów obronił Maciej Mielcarz. Dla Widzewa było to pierwsze zwycięstwo na Bułgarskiej po 11 latach.

Lech Poznań - Widzew Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Bruno Pinherio (58. min.)
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 11248

Lech: Jasmin Burić - Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz (46. min. Marciano Bruma), Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Siergiej Kriwiec (64. min. Jakub Wilk), Dimitrije Injac (76. min. Vojo Ubiparip), Rafał Murawski, Semir Stilić, Aleksandar Tonew - Artiom Rudnev.

Widzew: Maciej Mielcarz - Jakub Bartkowski, Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Dudu Paraiba, Bruno Pinherio, Hachem Abbas, Adrian Budka (90. min., Piotr Mroziński), Mindaugas Panka, Krzysztof Ostrowski (46. min. Princewill Okachi), Piotr Grzelczak (90. min. Mariusz Stępiński).