Reklama
Reklama

Poznaniak przebiegł ponad 180 km!

Poznaniak Maciej Łątkowski postanowił uczcić swoje czterdzieste urodziny w niezwykły sposób. Biegał przez 24 godziny. W sumie pokonał trasę ponad czterech maratonów!

Nie jest Terminatorem, ani Rambo. Posturą daleko mu do Arnolda Schwarzenegera. To wszystko przestaje się jednak liczyć, gdy poznamy plan Macieja Łątkowskiego. W 40 urodziny postanowił urządzić sobie 24-godzinny trening biegowy. Jestem zmęczony i to bardzo - mówił Łątkowski. Nogi już nie biegają, ale psychika biega. Wytrzymam - zapewniał.

I obietnicy dotrzymał. A co więcej - po zakończeniu 24-godzinnej mordęgi, jak zwykle poszedł do pracy. Samopoczucie nad wyraz dobre - mówił w środę siedząc za biurkiem w firmie INEA. Nogi oczywiście bolą, utrudnione trochę chodzenie, ale jest okej.

Łątkowskiemu w całodziennym bieganiu towarzyszyli znajomi. Czasem była to jedna osoba, czasem cała grupka ludzi. Rzadko byłem sam - informuje. Biegacz nie pokonywał dystansu bez przerwy. W trakcie odpoczynku dużo jadł. Przede wszystkim makaronów, słodyczy, a także.. rosołu.

Po tak dużym wysiłku Maciej Łątkowski planuje tygodniowy odpoczynek. A gdy już siły się zregenerują - wraca do treningów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro