Reklama
Reklama

Piórko Grzegorza Ganowicza

fot. KWP w Poznaniu

Do drugiej tury wyborów na prezydenta miasta pozostało dziewięć dni. Na ostatnim półmetku kampanii kandydat PO Grzegorz Ganowicz pokazuje nowy, nietypowy spot wyborczy.

Kandydat PO Grzegorz Ganowicz uzyskał w pierwszej turze wyborów 22,5 proc. głosów, a Ryszard Grobelny 49,5 proc. Dotychczasowy przewodniczący rady miasta walczy jednak wciąż o zwycięstwo. On i jego kontrkandydat liczą na głosy sporej grupy wyborców, którzy głosowali na w pierwszej turze na Tadeusza Dziubę, jacka Bachalskiego czy Jacka Jaśkowiaka.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


W czwartek w internecie ukazał się nowy spot wyborczy Grzegorza Ganowicza pod tytułem "Poznań to ludzie". Film pokazuje zwykłych mieszkańców miasta. Motywem powtarzającym się w kolejnych scenach jest piórko. Ostatnią z pokazanych w klipie osób jest sam Grzegorz Ganowicz, jedzący spaghetti z plastikowego talerzyka w popularnym poznańskim barze przy ul. Wrocławskiej.

Dla Epoznan.pl komentuje dr Krzysztof Bondyra, socjolog z UAM: - Spot Grzegorza Ganowicza robi wrażenie choćby tym, ze musiał sporo kosztować, gdyż został przygotowany w konwencji profesjonalnych, nowoczesnych reklam. Problemem może być jednak to, że scenariusz tego klipu wyborczego może okazać się nieadekwatny do oczekiwań szerokiego kręgu odbiorców. Materiały reklamowe utrzymane w takiej formule adresowane są do precyzyjnie określonych konsumentów. A zatem zawężenie się do zbyt wąskiej częsci elektoratu może spowodować, iż tego rodzaju film reklamowy nie pozwoli w pełni uzyskać zakładanych rezultatów.

Czy w drugiej turze wyborów prezydenckich weźmie udział większa liczba poznianiaków?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro